Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend 15.12.-16.12.2018

15. 12. 2018

Víkend bude opět v duchu adventu a vůně pečeného cukroví, ale i společenských událostí a návštěv rodin.

Podívejme se na něj i přes čísla...

V sobotu raději nevyvolávejme v nikom pocit, že něco nedokáže, že za nic nestojí, nebo že s ním zrovna jen nesouhlasíte, protože všechny naše reakce budou pramenit z naší psychické rozladěnosti a přemíry citlivosti, a to na obou stranách.

Někdo může mít vedle nás také pocit, že mu nikdo nerozumí, že je nepochopený, bez lásky či sám.

Pomozme mu aspoň slovem či objetím, ať ví, že jste tady, a že s ním dokážete sdílet dobré i zlé...

A když nás něco dojme či rozpláče, snažme se všemu jen líp porozumět a situaci třeba líp pochopit,  ušetříme si tak své drahocenné nervy.

Může nám chybět zázemí a stabilita, půjde o naše vnitřní pocity, může nám chybět potřebná trpělivost, tak se alespoň snažme vyjít se svým okolím co nejlépe a nezkazit si tento den.

 

Tarotová karta Spravedlnost symbolizující tento den ještě říká, že je třeba stát se více vyrovnanou bytostí, zodpovědnou a spravedlivou, a že je třeba vidět vše z obou úhlů pohledu, dělat máme jen rozumné závěry, nemáme žít ovlivněni  předsudky, vše si máme ověřovat, než uděláte či vyslovíte svůj závěr někomu.

Nehodnotit, neodsuzovat, žít...

 

Neděle před námi otevírá další adventní svítek a budeme na svém adventním věnci rozsvěcovat už třetí svíci, která nese jméno PŘÁTELSTVÍ

 

V tomto duchu by se mohl nést i celý den, aby byl radostný, spokojený, abychom si více všímali dění ve svých rodinách, jeden druhému více naslouchali, abychom se radovali z toho, co máme a příliš nepodléhali tlaku zvenčí.

Zítra můžeme být vcelku rozumní, můžeme být, ale i více hovorní, pozor proto, abychom třeba nepokračovali v tom, co začala sobota, aby někomu zase naše slova neublížily k slzám.

Slovo má totiž vždy velkou sílu a zvláště nyní, v době adventu, kdy jsme všichni hodně citliví, mysleme na to.

Opět můžeme, někdo z nás, prožívat nějaký diskomfort, hlavně citový, ale už tak rychle nepodlehneme splínu či smutku ze všeho.

Rozum i cit budeme mít snad více pod kontrolou, a naše radost ze života nebo životní optimismus těch kolem nás, nám snad se vším pomůže.

 

Tarotová karta symbolizující neděli je karta VISELEC a ta říká, že pokud se budeme dnes cítit nepohodlně, vcelku si za to také budeme moci jen my sami, a bude třeba se na vše ještě jednou podívat, s nadhledem, a udělat potřebné změny k lepšímu.

Možná že nastal čas přijmout osud, možná došlo ke zřeknutí se něčeho anebo obětování se pro někoho, ale vždy by to nemělo být na úkor nás samotných a jen ny sami si musíme udělat své hranice.

Měli bychom si více vážit sebe sama a druhým nedovolit, aby nás jakkoli zneužívali či vysávali.

 

Pěkný sváteční víkend vám všem přeje HEILLY